Школа повинна бути царством

 для книжки.

 В.О.Сухомлинський

Школа – це заклад, який навчає і виховує дітей за допомогою книги, і тому дуже важливо, щоб в кожній школі головним кабінетом була бібліотека, оскільки в ній зосереджені учбово-виховні, методичні та інформаційні напрями роботи. Шкільна бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних памяток писемності. Без неї неможливо уявити сьогодні навчання і виховання школярів, без неї неможлива освіта та самоосвіта педагогічних працівників, учнів та батьків. Навчити дитину любити книгу, приймати її як невичерпне джерело пізнання світу, виховувати любов до книги, прищеплювати навички бібліотечно-бібліографічної грамотності – першочергові завдання шкільного бібліотекаря. Бібліотека не лише інформаційний центр, вона є і культурний центр. Від бібліотечного інформування залежить стан навчально-виховного процесу.

Основними напрямками роботи шкільної бібліотеки Хутірської загальноосвітньої школи є:

*формування інформаційно-бібліографічної культури учнів шляхом проведення бібліотечно-бібліографічних занять;

* вивчення, формування та задоволення читацьких потреб у книгах та інформації;

* пропаганда літератури шляхом проведення масових заходів спільно з класними керівниками;

* організація книжкових фондів, каталогів, картотек;

* робота з фондом підручників.

Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу включає в себе цілу систему заходів: аналіз читацьких формулярів, опитування під час запису в читачі бібліотеки, бесіди про прочитане. Застосування цих заходів дозволяє мені отримати достовірні висновки про характер і мотивацію читання, а отже про інформаційні потреби читачів. У бібліотеці складений план проведення бібліотечно-бібліогра-фічних уроків для дітей різних вікових категорій. Тематика бібліотечних уроків для учнів 1-11 класів така:

* « Знайомство з бібліотекою» 1 клас

* « Як поводитись з книгою» 2 клас

* «Структура книги. Вибір книг у бібліотеці» 3 клас

* « Незвичайна історія книги» 4 клас

* « Дитячі періодичні видання» 5 клас

* « Пам’ятники книзі» 6 клас

* « Історія книги» 7 клас * «Мистецтво книготворення» 8 клас

* «Довідкове бюро читача» 9 клас

* «Найбільші бібліотеки світу» 10 клас

* «Самостійна робота з книгою» 11 клас

Проводяться різні тематичні тижні та святкування визначних дат:

60-річчя з дня заснування Черкаської області;

День української писемності;

До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка

2016 - 2017 навчальний рік

З учнями  5-6 класів було проведено бібліотечні уроки на тему «Словники, довідники – наші помічники.» Уроки  познайомили учнів з тематикою та структурою словників, довели доцільність користування словниками  при виконанні домашніх завдань. У ході занять створюються умови, які стимулюють читацьку активність учнів. В основі методики цих занять лежить організоване спілкування кожного учня з книгою. За допомогою карток учні відшукували потрібну інформацію з словників, довідників, енциклопедій.

Отже, словники – довідкові видання, які допомагають читачеві в пошуку потрібної інформації, мають довідкову частину, яка полегшує користування ними.

До 82 річниці від Дня народження В.А.Симоненка в бібліотеці було представлено виставку фотоматеріалів про життєвий і творчий шлях поета «Життя, як спалах блискавки».

День Соборності – свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося  в 1919 році.

 22 січня до річниці  Дня Соборності України у фойє школи було представлено виставку матеріалів  «За волею українського народу», присвячену цій даті.

«Невинним жертвам Голокосту присвячується», під такою назвою було представлено виставку матеріалів про Голокост.  Генеральна Асамблея ООН проголосила 27 січня, день визволення Освенцима, Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

Кожного року ми вшановуємо пам’ть Героїв Крут. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Цього  дня в бібліотеці було представлено виставку матеріалів про ті події під назвою  «Понад усе вони любили свій рідний край».

До 80- річчя від Дня народження  педагога-гуманіста О.А.Захаренка було представлено виставку літератури про життєвий і педагогічний шлях  учителя під назвою  «Запалює той, хто сам горить».З учнями 9-11 класів переглянуто відеофільм і презентації про життя О.А.Захаренка, а з учнями  7 класу провели бесіду про педагога-новатора на тему:  «Поспішаймо робити добро…».

5 лютого день визволення Черкаського району. Визволяючи рідну землю, люди билися не не життя, а на смерть, віддавали всі сили на боротьбу. Тому незабаром села Черкаського району одне за одним були звільнені. 5 лютого 1944 року після запеклих боїв були звільнені останні села Кумейки та Яснозір’я. Цій даті було присвячено виставку літератури під назвою «Миттєвості війни – це вічна пам’ять людства»

 

 

 

Этот сайт защищен «Site Guard»